Stock Screener Twitter english website

Oltchim Rm. Valcea

Indicator
Bilant contabil (mii RON)
Active imobilizate1.774.271,361.876.114,301.773.419,98
Active circulante381.028,68318.964,23155.304,07
Capitaluri proprii-548.546,34-826.884,43-1.522.329,49
Datorii totale2.296.501,582.539.452,973.451.053,54
Datorii cu scadenta sub 1 an1.170.462,051.553.448,323.275.159,41
 
Cont de profit si pierdere (mii RON)
Cifra de afaceri1.309.544,091.533.016,19765.442,90
Venituri din exploatare1.354.207,851.561.631,47748.252,21
Cheltuieli de exploatare1.489.478,791.720.527,401.082.961,77
Venituri financiare73.671,7579.998,6851.746,42
Cheltuieli financiare161.684,45199.445,37288.705,42
Venituri totale1.427.879,601.641.630,15799.998,64
Cheltuieli totale1.651.163,241.919.972,771.371.667,18
Profit brut-223.283,64-278.342,62-571.668,55
Profit net-223.315,89-278.342,62-569.443,48
 
Indicatori de performanta
Grad de indatorare fata de capitalurile proprii***  ***  ***  
Indice de lichiditate0,330,210,05
Rentabilitatea capitalurilor proprii***  ***  ***  
Rentabilitatea economica-17,05%-18,16%-74,39%
Valoarea contabila (RON)-1,5991-2,4093-4,4355
EPS in ultimele 12 luni (RON)-0,6510-0,8110-1,6592
Cifra de afaceri pe actiune (RON)3,81764,46672,2302
Variatie profit net in ultimele 12 luni***  ***  ***  
Variatie cifra de afaceri in ultimele 12 luni21,53%17,06%-50,07%
Pret de tranzactionare (sfarsit de trimestru)0,20301,09700,5160
PER in ultimele 12 luni (RON)***  ***  ***  
Pret (curent): 0,3720 PER (curent): ***  
Alti emitenti BVB din sectorul produse chimice: AMO, STZ, AZO
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018