Stock Screener Twitter english website

Farmaceutica Remedia SA

Indicator
Bilant contabil (mii RON)
Active imobilizate26.861,7036.303,7137.795,19
Active circulante108.450,87126.618,99160.373,10
Capitaluri proprii27.260,5039.835,3241.118,06
Datorii totale108.082,59121.151,79156.271,26
Datorii cu scadenta sub 1 an107.635,78120.614,15154.258,41
 
Cont de profit si pierdere (mii RON)
Cifra de afaceri182.561,84203.467,82237.446,33
Venituri din exploatare182.835,72204.138,25238.896,74
Cheltuieli de exploatare179.302,39198.569,33232.133,88
Venituri financiare1.998,541.768,93820,06
Cheltuieli financiare2.733,791.937,88749,19
Venituri totale184.834,26205.907,17239.716,80
Cheltuieli totale182.036,18200.507,21232.883,07
Profit brut2.798,085.399,966.833,73
Profit net1.959,404.077,455.553,84
 
Indicatori de performanta
Grad de indatorare fata de capitalurile proprii396,48%304,13%380,06%
Indice de lichiditate1,011,051,04
Rentabilitatea capitalurilor proprii7,19%10,24%13,51%
Rentabilitatea economica1,07%2,00%2,34%
Valoarea contabila (RON)0,25700,37550,3876
EPS in ultimele 12 luni (RON)0,01850,03840,0524
Cifra de afaceri pe actiune (RON)1,72081,91792,2382
Variatie profit net in ultimele 12 luni113,41%108,10%36,21%
Variatie cifra de afaceri in ultimele 12 luni18,24%11,45%16,70%
Pret de tranzactionare (sfarsit de trimestru)0,20100,19900,2652
PER in ultimele 12 luni (RON)10,885,185,07
Pret (curent): 0,4020 PER (curent): 7,67
Alti emitenti BVB din sectorul farmaceutice: BIO, SCD, ATB
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018