Stock Screener Twitter english website

Condmag SA

Indicator
Bilant contabil (mii RON)
Active imobilizate97.437,02105.092,66110.114,86
Active circulante91.449,2683.496,6775.528,49
Capitaluri proprii117.163,67133.194,3882.384,81
Datorii totale70.886,3454.693,5296.064,98
Datorii cu scadenta sub 1 an55.004,6742.147,4880.614,22
 
Cont de profit si pierdere (mii RON)
Cifra de afaceri198.452,13113.716,4692.849,29
Venituri din exploatare195.627,40120.869,4394.607,01
Cheltuieli de exploatare181.642,51120.330,23119.259,99
Venituri financiare4.770,454.377,502.027,19
Cheltuieli financiare4.439,023.442,423.460,61
Venituri totale200.397,85125.246,9496.634,19
Cheltuieli totale186.081,52123.772,64122.720,60
Profit brut14.316,321.474,29-26.086,41
Profit net11.786,73850,65-22.824,08
 
Indicatori de performanta
Grad de indatorare fata de capitalurile proprii60,50%41,06%116,61%
Indice de lichiditate1,661,980,94
Rentabilitatea capitalurilor proprii10,06%0,64%-27,70%
Rentabilitatea economica5,94%0,75%-24,58%
Valoarea contabila (RON)0,51000,34930,2160
EPS in ultimele 12 luni (RON)0,05130,0022-0,0599
Cifra de afaceri pe actiune (RON)0,86390,29820,2435
Variatie profit net in ultimele 12 luni-35,89%-92,78%***  
Variatie cifra de afaceri in ultimele 12 luni-12,50%-42,70%-18,35%
Pret de tranzactionare (sfarsit de trimestru)0,45900,16260,0870
PER in ultimele 12 luni (RON)8,9572,89***  
Pret (curent): 0,0180 PER (curent): ***  
Alti emitenti BVB din sectorul constructii: ENP, IMP, CEON, COFI, COTR, CMCM, PREH
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018