Stock Screener Twitter english website

Rompetrol Well Services

Indicator
Bilant contabil (mii RON)
Active imobilizate59.377,7760.340,0262.406,21
Active circulante68.417,8982.471,7596.773,08
Capitaluri proprii117.200,14128.436,34141.276,16
Datorii totale8.057,0511.607,6515.144,51
Datorii cu scadenta sub 1 an8.057,0511.607,6513.978,00
 
Cont de profit si pierdere (mii RON)
Cifra de afaceri79.196,0395.488,9497.677,36
Venituri din exploatare79.538,6695.800,2398.678,53
Cheltuieli de exploatare65.756,1280.204,7075.755,63
Venituri financiare5.356,144.146,445.029,52
Cheltuieli financiare1.278,79780,061.702,88
Venituri totale84.894,8099.946,67103.708,05
Cheltuieli totale67.034,9180.984,7677.458,50
Profit brut17.859,8918.961,9126.249,55
Profit net14.553,9915.813,3322.053,15
 
Indicatori de performanta
Grad de indatorare fata de capitalurile proprii6,87%9,04%10,72%
Indice de lichiditate8,497,116,92
Rentabilitatea capitalurilor proprii12,42%12,31%15,61%
Rentabilitatea economica18,38%16,56%22,58%
Valoarea contabila (RON)0,42130,46170,5078
EPS in ultimele 12 luni (RON)0,05230,05680,0793
Cifra de afaceri pe actiune (RON)0,28470,34320,3511
Variatie profit net in ultimele 12 luni6,44%8,65%39,46%
Variatie cifra de afaceri in ultimele 12 luni15,16%20,57%2,29%
Pret de tranzactionare (sfarsit de trimestru)0,31300,28100,3249
PER in ultimele 12 luni (RON)5,984,944,10
Pret (curent): 0,3280 PER (curent): 4,14
Alti emitenti BVB din sectorul resurse energetice: SNG, DAFR, RRC, SNP
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018