Stock Screener Twitter english website

Mefin Sinaia

Indicator
Bilant contabil (mii RON)
Active imobilizate11.879,9515.674,2313.478,72
Active circulante21.806,1924.990,4927.013,71
Capitaluri proprii29.983,4934.928,7834.134,59
Datorii totale3.630,115.065,784.259,58
Datorii cu scadenta sub 1 an2.211,063.559,152.719,01
 
Cont de profit si pierdere (mii RON)
Cifra de afaceri16.846,5117.664,2818.634,29
Venituri din exploatare9.661,6821.464,6721.190,34
Cheltuieli de exploatare11.055,7021.276,7021.478,29
Venituri financiare261,58255,94133,33
Cheltuieli financiare313,83239,98238,65
Venituri totale9.923,2621.720,6021.323,67
Cheltuieli totale11.369,5321.516,6821.716,94
Profit brut-1.446,27203,93-393,27
Profit net-1.622,2511,26-794,98
 
Indicatori de performanta
Grad de indatorare fata de capitalurile proprii12,11%14,50%12,48%
Indice de lichiditate9,867,029,94
Rentabilitatea capitalurilor proprii-5,41%0,03%-2,33%
Rentabilitatea economica-9,63%0,06%-4,27%
Valoarea contabila (RON)5,66506,59946,4493
EPS in ultimele 12 luni (RON)-0,30650,0021-0,1502
Cifra de afaceri pe actiune (RON)3,18303,33753,5207
Variatie profit net in ultimele 12 luni***  ***  ***  
Variatie cifra de afaceri in ultimele 12 luni-26,58%4,85%5,49%
Pret de tranzactionare (sfarsit de trimestru)0,69501,10001,5800
PER in ultimele 12 luni (RON)***  516,91***  
Pret (curent): 2,5490 PER (curent): ***  
Alti emitenti BVB din sectorul industrie prelucratoare: EPT, ELGS, CNTE, PPL, VNC, ELJ, SRT
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018