Stock Screener Twitter english website

Energopetrol Campina

Indicator
Bilant contabil (mii RON)
Active imobilizate5.960,265.425,838.642,25
Active circulante26.969,0426.245,2919.270,10
Capitaluri proprii9.896,849.936,6712.818,97
Datorii totale22.624,5021.338,6114.459,09
Datorii cu scadenta sub 1 an15.107,6717.831,3212.112,71
 
Cont de profit si pierdere (mii RON)
Cifra de afaceri20.361,7917.837,2917.541,04
Venituri din exploatare21.307,0921.014,2219.400,16
Cheltuieli de exploatare20.707,7319.628,5018.397,58
Venituri financiare441,26366,871.219,05
Cheltuieli financiare940,541.635,511.393,21
Venituri totale21.748,3521.381,0920.619,21
Cheltuieli totale21.648,2721.264,0019.790,79
Profit brut100,08117,08828,43
Profit net53,6856,77764,61
 
Indicatori de performanta
Grad de indatorare fata de capitalurile proprii228,60%214,75%112,79%
Indice de lichiditate1,791,471,59
Rentabilitatea capitalurilor proprii0,54%0,57%5,96%
Rentabilitatea economica0,26%0,32%4,36%
Valoarea contabila (RON)4,88824,90786,3314
EPS in ultimele 12 luni (RON)0,02650,02800,3776
Cifra de afaceri pe actiune (RON)10,05698,81008,6637
Variatie profit net in ultimele 12 luni-1,73%5,77%1.246,78%
Variatie cifra de afaceri in ultimele 12 luni-27,44%-12,40%-1,66%
Pret de tranzactionare (sfarsit de trimestru)0,90001,04000,9100
PER in ultimele 12 luni (RON)33,9537,092,41
Pret (curent): 0,3620 PER (curent): 0,96
Alti emitenti BVB din sectorul constructii: COFI, CMCM, CEON, COMI, COTR, PREH, IMP
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018