Stock Screener Twitter english website

Electroaparataj SA

Indicator
Bilant contabil (mii RON)
Active imobilizate44.365,9811.733,515.033,89
Active circulante21.182,8317.739,2615.052,33
Capitaluri proprii34.928,0825.631,1316.954,36
Datorii totale30.265,003.628,202.766,20
Datorii cu scadenta sub 1 an28.672,232.760,121.920,39
 
Cont de profit si pierdere (mii RON)
Cifra de afaceri21.562,3418.891,8314.210,66
Venituri din exploatare24.222,2321.872,1214.582,24
Cheltuieli de exploatare25.759,1623.168,5414.637,45
Venituri financiare28.291,205.183,87187,46
Cheltuieli financiare21.620,557.058,12148,30
Venituri totale52.513,4427.055,9914.769,71
Cheltuieli totale47.549,9230.834,0314.785,75
Profit brut4.963,52-3.778,04-16,04
Profit net4.947,02-3.778,04618,46
 
Indicatori de performanta
Grad de indatorare fata de capitalurile proprii86,65%14,16%16,32%
Indice de lichiditate0,746,437,84
Rentabilitatea capitalurilor proprii14,16%-14,74%3,65%
Rentabilitatea economica22,94%-20,00%4,35%
Valoarea contabila (RON)0,54060,39670,2624
EPS in ultimele 12 luni (RON)0,0766-0,05850,0096
Cifra de afaceri pe actiune (RON)0,33370,29240,2199
Variatie profit net in ultimele 12 luni1.222,79%***  ***  
Variatie cifra de afaceri in ultimele 12 luni-20,35%-12,39%-24,78%
Pret de tranzactionare (sfarsit de trimestru)0,14690,10700,1235
PER in ultimele 12 luni (RON)1,92***  12,90
Pret (curent): 0,1390 PER (curent): 14,48
Alti emitenti BVB din sectorul industrie prelucratoare: ECT, SRT, PPL, APC, EPT, CBC, ALT
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018