Stock Screener Twitter english website

ELECTROARGES SA Curtea de Arges

Indicator
Bilant contabil (mii RON)
Active imobilizate7.081,268.699,4832.731,93
Active circulante26.954,6037.688,5234.902,14
Capitaluri proprii15.614,0126.260,0944.904,15
Datorii totale18.265,5019.975,5122.559,12
Datorii cu scadenta sub 1 an17.276,9719.975,5122.559,12
 
Cont de profit si pierdere (mii RON)
Cifra de afaceri104.621,16125.615,94138.116,30
Venituri din exploatare106.730,31128.398,48138.575,14
Cheltuieli de exploatare97.614,22119.401,79126.539,27
Venituri financiare1.767,562.263,587.212,19
Cheltuieli financiare1.870,032.534,353.850,88
Venituri totale108.497,87130.662,05145.787,33
Cheltuieli totale99.484,25121.936,14130.390,15
Profit brut9.013,628.725,9115.397,17
Profit net7.583,277.310,5713.145,89
 
Indicatori de performanta
Grad de indatorare fata de capitalurile proprii116,98%76,07%50,24%
Indice de lichiditate1,561,891,55
Rentabilitatea capitalurilor proprii48,57%27,84%29,28%
Rentabilitatea economica7,25%5,82%9,52%
Valoarea contabila (RON)0,54560,42370,5554
EPS in ultimele 12 luni (RON)0,26500,11800,1626
Cifra de afaceri pe actiune (RON)3,65552,02691,7083
Variatie profit net in ultimele 12 luni***  -3,60%79,82%
Variatie cifra de afaceri in ultimele 12 luni---  20,07%9,95%
Pret de tranzactionare (sfarsit de trimestru)0,97900,33000,3981
PER in ultimele 12 luni (RON)3,692,802,45
Pret (curent): 1,2150 PER (curent): 7,47
Alti emitenti BVB din sectorul industrie prelucratoare: ECT, PPL, SRT, VESY, ARTE, VNC, TBM
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018