Stock Screener Twitter english website

ELECTROMAGNETICA SA

Indicator
Bilant contabil (mii RON)
Active imobilizate233.290,11233.495,63204.699,41
Active circulante102.918,7788.128,6476.353,51
Capitaluri proprii275.556,83269.148,05242.655,03
Datorii totale43.780,4347.383,4732.655,36
Datorii cu scadenta sub 1 an42.410,2745.825,3929.387,79
 
Cont de profit si pierdere (mii RON)
Cifra de afaceri213.361,42495.195,62449.968,73
Venituri din exploatare218.253,89499.231,46458.701,62
Cheltuieli de exploatare205.707,96482.811,07442.424,67
Venituri financiare787,862.467,933.132,75
Cheltuieli financiare282,701.248,83928,54
Venituri totale219.041,74501.699,38461.834,37
Cheltuieli totale205.990,66484.059,90443.353,21
Profit brut13.051,0917.639,4818.481,16
Profit net9.112,9315.075,2815.955,90
 
Indicatori de performanta
Grad de indatorare fata de capitalurile proprii15,89%17,61%13,46%
Indice de lichiditate2,431,922,60
Rentabilitatea capitalurilor proprii3,31%5,60%6,58%
Rentabilitatea economica4,27%3,04%3,55%
Valoarea contabila (RON)0,40760,39810,3589
EPS in ultimele 12 luni (RON)---  0,02230,0236
Cifra de afaceri pe actiune (RON)0,31560,73250,6656
Variatie profit net in ultimele 12 luni***  ***  5,84%
Variatie cifra de afaceri in ultimele 12 luni---  ---  -9,13%
Pret de tranzactionare (sfarsit de trimestru)0,15490,27200,1889
PER in ultimele 12 luni (RON)---  12,208,00
Pret (curent): 0,1400 PER (curent): 5,93
Alti emitenti BVB din sectorul masini si utilaje: MECF, CGC, UCM, CMF, RTRA, ARM, UZT
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018