Stock Screener Twitter english website

Alumil Rom Industry Bucuresti

Indicator
Bilant contabil (mii RON)
Active imobilizate23.084,9921.550,7928.700,77
Active circulante57.578,8261.452,4866.425,43
Capitaluri proprii63.634,6867.317,7568.165,02
Datorii totale17.506,5315.761,6024.788,50
Datorii cu scadenta sub 1 an17.506,5315.761,6019.316,64
 
Cont de profit si pierdere (mii RON)
Cifra de afaceri67.790,0074.007,7568.511,17
Venituri din exploatare67.215,3275.574,4671.728,29
Cheltuieli de exploatare64.704,5071.758,8868.343,33
Venituri financiare2.383,872.035,562.257,86
Cheltuieli financiare2.056,881.109,422.093,52
Venituri totale69.599,1977.610,0273.986,15
Cheltuieli totale66.761,3872.868,3070.436,85
Profit brut2.837,814.741,723.549,30
Profit net2.173,853.683,073.185,63
 
Indicatori de performanta
Grad de indatorare fata de capitalurile proprii27,51%23,41%36,37%
Indice de lichiditate3,293,903,44
Rentabilitatea capitalurilor proprii3,42%5,47%4,67%
Rentabilitatea economica3,21%4,98%4,65%
Valoarea contabila (RON)2,03632,15422,1813
EPS in ultimele 12 luni (RON)0,06960,11790,1019
Cifra de afaceri pe actiune (RON)2,16932,36822,1924
Variatie profit net in ultimele 12 luni-73,98%69,43%-13,51%
Variatie cifra de afaceri in ultimele 12 luni-28,10%9,17%-7,43%
Pret de tranzactionare (sfarsit de trimestru)1,45001,03001,1360
PER in ultimele 12 luni (RON)20,848,7411,14
Pret (curent): 0,8200 PER (curent): 8,05
Alti emitenti BVB din sectorul comert: RPH, FLA, PEI, CAOR
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018