Stock Screener Twitter english website

Dafora SA Medias

Indicator
Bilant contabil (mii RON)
Active imobilizate302.980,89299.794,78286.766,52
Active circulante148.618,21138.826,88174.659,21
Capitaluri proprii160.430,93157.590,10112.031,41
Datorii totale287.928,04280.162,61347.664,97
Datorii cu scadenta sub 1 an123.432,15113.120,36144.185,82
 
Cont de profit si pierdere (mii RON)
Cifra de afaceri194.197,35161.599,66219.100,69
Venituri din exploatare202.759,72168.574,27223.946,54
Cheltuieli de exploatare178.964,05154.200,33222.266,37
Venituri financiare16.500,8617.050,7411.471,73
Cheltuieli financiare31.059,1429.416,5138.548,59
Venituri totale219.260,58185.625,02235.418,27
Cheltuieli totale210.023,20183.616,84260.814,96
Profit brut9.237,392.008,18-25.396,69
Profit net8.146,882.008,18-22.669,55
 
Indicatori de performanta
Grad de indatorare fata de capitalurile proprii179,47%177,78%310,33%
Indice de lichiditate1,201,231,21
Rentabilitatea capitalurilor proprii5,08%1,27%-20,24%
Rentabilitatea economica4,20%1,24%-10,35%
Valoarea contabila (RON)0,16480,15720,1118
EPS in ultimele 12 luni (RON)0,00840,0020-0,0226
Cifra de afaceri pe actiune (RON)0,19950,16120,2186
Variatie profit net in ultimele 12 luni459,50%-75,35%***  
Variatie cifra de afaceri in ultimele 12 luni4,60%-16,79%35,58%
Pret de tranzactionare (sfarsit de trimestru)0,12390,06100,0333
PER in ultimele 12 luni (RON)14,8130,45***  
Pret (curent): 0,0158 PER (curent): ***  
Alti emitenti BVB din sectorul resurse energetice: SNP, RRC, PTR, SNG
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018