Stock Screener Twitter english website

Biofarm Bucuresti

Indicator
Bilant contabil (mii RON)
Active imobilizate67.513,4568.660,6173.504,39
Active circulante100.503,35115.969,01124.727,28
Capitaluri proprii145.761,01153.958,00164.539,26
Datorii totale19.104,6426.950,1532.391,45
Datorii cu scadenta sub 1 an18.260,3126.547,4632.375,04
 
Cont de profit si pierdere (mii RON)
Cifra de afaceri82.294,8993.443,09104.970,89
Venituri din exploatare83.571,6193.652,52106.086,14
Cheltuieli de exploatare66.636,9177.945,5089.669,29
Venituri financiare4.187,495.145,285.305,26
Cheltuieli financiare3.277,273.932,54-1.891,34
Venituri totale87.759,1198.797,80111.391,41
Cheltuieli totale69.914,1881.878,0487.777,95
Profit brut17.844,9316.919,7623.613,46
Profit net14.414,7914.220,7921.036,20
 
Indicatori de performanta
Grad de indatorare fata de capitalurile proprii13,11%17,50%19,69%
Indice de lichiditate5,504,373,85
Rentabilitatea capitalurilor proprii9,89%9,24%12,78%
Rentabilitatea economica17,52%15,22%20,04%
Valoarea contabila (RON)0,13310,14060,1503
EPS in ultimele 12 luni (RON)0,01320,01300,0192
Cifra de afaceri pe actiune (RON)0,07520,08530,0959
Variatie profit net in ultimele 12 luni-26,59%-1,35%47,93%
Variatie cifra de afaceri in ultimele 12 luni22,63%13,55%12,34%
Pret de tranzactionare (sfarsit de trimestru)0,20500,19290,2085
PER in ultimele 12 luni (RON)15,5714,8510,85
Pret (curent): 0,3500 PER (curent): 18,23
Alti emitenti BVB din sectorul farmaceutice: RMAH, SCD, ATB
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018