Stock Screener Twitter english website

Alro Slatina

Indicator
Bilant contabil (mii RON)
Active imobilizate1.458.166,701.496.637,231.274.690,15
Active circulante836.655,89893.905,50998.827,88
Capitaluri proprii1.459.251,511.553.478,081.184.214,07
Datorii totale792.448,15809.959,751.082.122,54
Datorii cu scadenta sub 1 an215.021,10237.136,57479.913,85
 
Cont de profit si pierdere (mii RON)
Cifra de afaceri1.812.185,952.241.390,932.081.764,00
Venituri din exploatare1.847.317,702.314.508,052.122.219,63
Cheltuieli de exploatare1.557.869,551.946.100,042.062.267,94
Venituri financiare342.780,53367.500,42458.168,34
Cheltuieli financiare439.202,50455.726,44706.494,27
Venituri totale2.190.098,242.682.008,472.580.387,97
Cheltuieli totale1.997.072,052.401.826,482.768.762,20
Profit brut193.026,18280.182,00-188.374,24
Profit net159.781,85228.309,98-155.270,97
 
Indicatori de performanta
Grad de indatorare fata de capitalurile proprii54,31%52,14%91,38%
Indice de lichiditate3,893,772,08
Rentabilitatea capitalurilor proprii10,95%14,70%-13,11%
Rentabilitatea economica8,82%10,19%-7,46%
Valoarea contabila (RON)2,04442,17641,6591
EPS in ultimele 12 luni (RON)0,22390,3199-0,2175
Cifra de afaceri pe actiune (RON)2,53893,14022,9165
Variatie profit net in ultimele 12 luni104,28%42,89%***  
Variatie cifra de afaceri in ultimele 12 luni28,48%23,68%-7,12%
Pret de tranzactionare (sfarsit de trimestru)2,99003,25002,0000
PER in ultimele 12 luni (RON)13,3610,16***  
Pret (curent): 3,4900 PER (curent): ***  
Alti emitenti BVB din sectorul metalurgie: ZIM, ART, COS
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018